מודולת SolidCAM לחריטה יעילה ומהירה

תוכנת SolidCAM מביאה ללקוחותיה מודולת חריטה עם מסלולי הכלי הטובים ביותר וטכניקות יעילות ומהירות לחריטה.

מודולת החריטה של SolidCAM תומכת במגוון רחב של מחרטות, כולל: מחרטות שני צירים, מחרטות מרובות צריחים, מחרטות עם ספינדל משני ומכונות כרסום-חריטה משולבות.

בעבודה במכונת כרסום-חריטה, משולבים יחד עיבודי הכרסום והחריטה, ומנפקים קואורדינטות X, Y, Z, C ו-B לתכנות משולב ואסוציאטיבי.

תוכנת SolidCAM מספקת עיבודים מתקדמים לעיבוד גס ועיבוד גמר לחריטת אורך. התוכנה תומכת בחריטת מצח, גידוע, עיבוד הברגה וקידוח ע”י תמיכה בשגרות קידוח או ע”י ניפוק תוכנית G-Code מפורטת.

מסלול הכלי לוקח בחשבון את כלי החיתוך, את מחזיק כלי, ואת חומר הגלם שעובד קודם לכן, על מנת למנוע התנגשות ולצמצם תנועות סרק באוויר.

התוכנה מספקת ספריות סטדנרטיות של אמצעי דפינה וגם מאפשרת הוספת אמצעי דפינה ייחודיים.

עיבודי חריטה מתקדמים

  • עיבוד Balanced Roughing: עיבוד חריטה גס לחלקים ארוכים וגדולי קוטר עם שני כלים שעובדים בו זמנית או ב-Trailing Mode (כאשר הכלי העליון מקדים בעבודתו את הכלי התחתון)
  • גידוע זוויתי (Angled Grooving): עיבוד גידוע חיצוני או פנימי בגיאומטריות משופעות, בכל זווית נתונה
  • המשתמש מגדיר את מסלול כלי החריטה ע”י נקודות או עקומות, ללא תלות בחומר הגלם או במודל המעובד
  • חריטה סימולטנית ב-4 צירים: חריטת עקומה ע”י שימוש בציר רביעי על מנת לכרסם אזורי Undercuts בפעולה אחת בלבד
  • תזמון רב צריחי (Multi-Turret Synchronization): אפשרות מועילה במיוחד לתזמון בין הצריחים, בעזרת טבלת העיבודים וזמני העיבוד

עדכון חומר הגלם

תוכנת SolidCAM דואגת לעדכן את חומר הגלם בכל תהליך עיבוד החלק. עדכון חומר הגלם מתבצע עבור מחרטות מסוגים שונים, החל במחרטה עם שני צירים ועד למכונת כרסום-חריטה מתקדמת מרובת צירים וספינדלים.

במכונת כרסום-חריטה מתקדמת עם ספינדל משני, נתוני חומר הגלם מתעדכנים ברצף גם כשהחלק עובר מספינדל ראשי למשני. כל עיבוד שיוגדר לאחר מכן בספינדל המשני, יזהה את חומר הגלם באותו מצב בו הוא עבר את הספינדל הראשי וכך נוצר רצף שיבוב יעיל.

© 2024  SolidCAM Ltd.