מודולת SolidCAM למסלולי כלי מתקדמים לכרסום ב-5 צירים

המודולה לכרסום סימולטני ב-5 צירים של SolidCAM היא הבדוקה והמתקדמת ביותר בתעשייה. המודולה מספקת אופציות מתקדמות של שליטה על מגוון מסלולי כלי, בדיקת התנגשויות וממשק משתמש ידידותי במיוחד.

  • מגוון רחב של אסטרטגיות לחיתוך סימולטני ב-5 צירים מאפשר להתחיל בכרסום בלי בעיות
  • תתי עיבודים ייחודיים עבור משטח קווי מפותל (SWARF), חלק מרובה להבים (Multi-Blade), סעפות (Port), עקומה ב-5 צירים (Contour 5x), קידוח ב-5 צירים (Multi Axis Drill) והמרת עיבודי HSM לכרסום סימולטני ב-5 צירים
  • חיתוך לפי קווי זרימה מייצר מסלול כלי העוקב אחר הגיאומטריה הצורתית
  • שליטה מתקדמת בהטיות כלי ושליטה ישירה על הטיות צד והטיות בכיוון מהלך הכלי
  • עיבוד גמר רב-משטחי מקבע את הטיית הכלי בניצב למשטח (או בהטיה מועדפת) ויוצר טיב שטח רצוי
  • אסטרטגיות אוטומטיות למניעת התנגשות של הכלי או של חלקי המחזיק במשטחים המעובדים
  • סימולציית מכונה עם בדיקה מקיפה של התנגשויות ושל סטיות מגבולות צירי המכונה


המודולה של SolidCAM לכרסום סימולטני ב-5 צירים נותנת תמיכה מלאה לכל סוגי הקינמטיקות כולל Table/Table, Head/Head, Table/ Head, ותמיכה לכל מכונות הכרסום-חריטה המתקדמות ביותר.

מה חדש בתוכנת SolidCAM 2013 SP2

גרסת התוכנה האחרונה כוללת שיפורים משמעותיים במודולה לכרסום סימולטני ב-5 צירים של SolidCAM. נוספו שלושה עיבודים חדשים למודולה: עיבוד חלק מרובה להבים (Multi-Blade Machining), עיבוד סעפות (Port Machining), ועיבוד עקומה ב-5 צירים (Contour 5-Axis). חידושים אלו הופכים את המודולה למובילה בתחומה. 

עיבוד חלק מרובה להבים (Multi-Blade Machining)

פעולת Multi-Blade Machining לחלק מרובה להבים מטפלת בקלות בחלקי מדחף מניע (Impeller) ובטבעות להבים (Bladed Disks). העיבוד מציע מגוון אסטרטגיות יעילות לעיבוד גס וגמר של חלקים מורכבים אלה. חלקים מרובי להבים נמצאים בשימוש בתעשיות שונות ועיבוד זה מתוכנן במיוחד לייצר את מהלכי הכלי הדרושים לתצורות שונות של חלקים מרובי להבים.

עיבוד סעפות (Port)

עיבוד Port היא שיטה קלה לעיבוד של פתחי סעפות. שיטה זו משתמשת בכלים קוניים או כלים צורתיים מסוג Lollipop (כלי כדורי עם קנה דק יחסית) והיא כוללת בדיקת התנגשויות לכל חלקי הכלי. הפעולה מספקת מסלולי עיבוד גס וגמר לייצור סעפות מיציקות או מגוש חומר צורתי.

עיבוד עקומה ב-5 צירים (Contour 5-Axis)

אסטרטגיה זו מנחה את הכלי לאורך מסלול תלת ממדי תוך כדי הטיית ציר הכלי לפי קווי הטיה מוגדרים וכך היא מייצרת את מסלולי הכלי הטובים ביותר לפעולות גימור (Deburring) וקיטוע (Trimming) .

שיפורים ב-SWARF, Multi-Axis Drill, ו-המרת עיבוד HSM למסלול של כרסום סימולטני ב-5 צירים

בתוכנת SolidCAM 2013 SP2 נוספו אפשרויות חדשות להטיית כלי ונעשו שיפורים בעיבוד משטח קווי מפותל (SWARF), קידוח ב-5 צירים (Multi-Axis Drill), ובהמרת עיבוד HSM למסלול של כרסום סימולטני ב-5 צירים

עיבוד משטח קווי מפותל (SWARF)

עיבוד SWARF מטה את דופן הכלי כדי לשבב קיר צד בזווית הנדרשת. SWARF מנצל את כל אורכו של להב הכלי לחיתוך וכך המשתמש מקצר את זמן העיבוד ומקבל טיב משטח מעולה

קידוח ב-5 צירים (Multi-Axis Drilling)

פעולת הקידוח ב-5 צירים משתמשת ביכולת איתור החורים האוטומטי של SolidCAM ומבצעת פעולות לקידוח, הברגה ושגרת חריטה לקידוח בכל כיוון, בקלות ובמהירות. עיבוד זה מכיל את כלל האסטרטגיות לקישור, הטיה ומניעת התנגשות.

המרת עיבוד HSM למסלול של כרסום סימולטני ב-5 צירים

התוכנה ממירה מסלולי HSM תלת מימדים, למסלולי כלי לכרסום סימולטני ב-5 צירים, ללא סכנת התנגשות. מסלול הכלי החדש שומר על נקודת מגע קבועה בין הכלי לחלק, ומסוגל להשתמש בכלים קצרים יותר על מנת לשפר את יציבות הכלי וחוזקו.

מניעת התנגשות עבור כלי החיתוך והמחזיק

התוכנה תומכת בבדיקת התנגשות בין הכלי לחלק או למכונה ומציעה טווח רחב של אפשרויות כדי להימנע מהתנגשות. סימולציית המכונה מציגה בדיקת התנגשויות מקיפה עבור כלי החיתוך ומחזיק הכלי.

שליטה וגמישות

המודולה מספקת אופציות מתקדמות של שליטה על קישור בין המהלכים ושליטה על הטיית הציר.

תנועות קישור וגישה מוגנות לחלוטין מפני התנגשות ואפשר להשתמש באסטרטגיות שונות בהתאם לאורך תנועת הקישור. המשתמש שולט על הטיות כלי קדימה, אחורה או לצדדים, וכך הוא מקבל בקרה מלאה על מסלול הכלי הסופי.

© 2024  SolidCAM Ltd.