"הטכנולוגיות שלנו הן מהגבוהות בשוק היצרני ו-SolidCAM באה לידי ביטוי ביכולות אלו בצורה אופטימלית".

חברת דגש פ.ק. בע"מ עובדת עם תעשיות החלל והתעופה ,האופטיקה והתעשיות המתוחכמות. זהו אחד המפעלים המתקדמים בארץ לעיבוד שבבי.  פעילותה התרחבה כיום גם להנדסה, מכלולים אופטיים וצילום אווירי.

החברה התחילה פעילותה באפריל 1995 כחברה של שני אנשים, אחד מהם הוא יעקב פרנקו המנכ"ל. כיום מונה החברה כמאה עובדים. יש בה 30 מכונות מהמתקדמות בעולם.

בין לקוחות החברה: אל-אופ, התעשייה האווירית לישראל ,חץ הכסף, ממ"ג, אפלאיד מאטריאלס ועוד.

חברת דגש פ.ק. בע"מ הינה לקוחה של חברת  SolidCAM כבר יותר מעשר שנים. בשנת 2002 שידרגה את מערכות התיב"ם שלה לתוכנות SolidCAM המשולבות ב-.SolidWorks

לחברה 10 מערכות של SolidCAM+SolidWorks לתחום הCAM- ועוד 12 עמדות תכנון של  .SolidWorks

"לפני שלוש שנים, מאז השילוב בין תוכנת  SolidCAM לתוכנת ,SolidWorks עלינו מדרגה והחלקים שאנו מייצרים הפכו למורכבים יותר," מספר המנכ"ל קובי פרנקו.

"הטכנולוגיות אצלנו הן מהגבוהות בשוק היצרני, והתוכנה באה לידי ביטוי ביכולות הללו בצורה אופטימאלית".

 

בשנת 2001 החלה דגש להשתמש במכונות כרסום 5 צירים סימולטאניים מהטובות בעולם. מודולת התיב"ם ל-5 צירים של SolidCAM נתנה את הפתרון הרצוי למכונות אלו. מודולה זו היא המורכבת והחזקה ביותר בתחום הכרסום הקיימת בארץ .

המודולה מאפשרת עיבוד סימולטאני ב-5 צירים  ומותאמת לקינמטיקת המכונה. הגדרת מסלולי וצירי הסיבוב של המכונה בעזרת תוכנת SolidWorks מאפשרת לבדוק את הסימולציה תוך התחשבות מלאה בנתוני המכונה, להדמות בצורה מושלמת את הכלים ומהלכי הצירים במכונה ועל-ידי כך למנוע טעויות בהרצת החלקים במכונה .

"תוכנת SolidCAM הפכה לכלי עבודה יום-יומי עבורנו. איני יכול להבין איך עבדנו לפני ארבע שנים. אין לנו כיום מגבלות כלשהן ביכולות הייצור ונפתרו כל הבעיות בהן נתקלנו בעבר בתהליך הייצור", אומר המנכ"ל קובי פרנקו.

בעזרת תוכנת SolidCAM בודקים את החלק לפני תחילת הייצור במכונה. יש סימולציה אמיתית ומכיוון שמדובר בחלקים מורכבים מאוד, הרי שהתוכנה מונעת נפילות מיותרות .

קובי מדגיש גם כי הדבר מונע טעויות ומקנה ביטחון שבסיום התהליך מקבלים את מה שזקוקים לו בדיוק. בנוסף, מדובר גם בחיסכון כספי של התהליך בין היתר בשל התקצרות זמן ה- set-up (כיוון ואיפוס של המכונה עד תחילת העבודה).

מנכ"ל חברת דגש משבח במיוחד את מודולת ה-HSM, "זהו הפתרון האולטימטיבי לתפירות כיום. יעיל, פשוט ואיכותי לכרסום משטחים. זה בדיוק מה שמשלים לנו את הפאזל השלם לתוכנת CAM."
 

© 2021  SolidCAM Ltd.