איך תוכנת SolidCAM וטכנולוגיית iMachining שיפרו את תהליכי הייצור של מכנו-דין

...iMachining 3D היא טכנולוגיה מדהימה. נמצאת בכמה רמות מעל כל מה שראיתי אי פעם. אני חושב שאין תוכנית שלא יישמתי בה את הטכנולוגייה הייחודית של iMachining 3D...

לא מזמן ביקרנו במפעל לעיבוד שבבי מדויק מכנו-דין (Mechano-Deen), אחד מלקוחותינו באזור המרכז. 

מכנו-דין
 הינה חברה מובילה בתחום העיבוד השבבי בישראל. מאז הקמתה בשנת 1960 היא צוברת ידע וניסיון, מתעדכנת בפתרונות המתקדמים ביותר ומציגה עליונות טכנולוגית בתחומה. במכנו-דין מתמחים בעיבוד שבבי ברמת גימור תעופתי, הרכבות מכניות ואלקטרו-מכניות. החברה מאופיינת ביכולות ייצור מתקדמות וביקורת איכות קפדנית. השירותים ניתנים ללקוחות רבים בתעשיות התעופה, התקשורת והרפואה.  

למפעל יש 6 עמדות SolidCAM והם משתמשים בכל המודולות של SolidCAM כולל: HSS לכרסום מהיר של משטחים נבחרים, HSR/HSM לעיבוד תלת מימדי מתקדם לכרסום במהירויות גבוהות, כרסום סימולטני עד 5 ציריםכרסום אינדקסיאלי עד 5 ציריםחריטה

במכנו-דין משתמשים גם במודולה המתקדמת לכרסום-חריטה משולב למכונות CNC מרובות צריחים וספינדלים, עבור מכונת Mazak Integrex. וכמובן גם בטכנולוגייה המהפכנית של iMachining 2D + 3D. שימוש ב- iMachining עם הפטנט הייחודי, מייעל את פעולות הכרסום וחוסך זמן ועלויות במידה שלא תיאמן. בזכות iMachining ניתן לחסוך עד 70% או יותר בזמן החיתוך ולהאריך את חיי הכלים

אופי העבודה במכנו-דין בתחום התעופתי מצריך עבודה עם חומרי גלם מיוחדים: טיטניום לסוגיו, אלומיניום תעופתי, פלדות לסוגיהן ונירוסטה. בחומרים אלו השימוש שעושה המפעל כבר 6 שנים בטכנולוגיית iMachining עושה פלאים. החיסכון בזמן מכונה ובשמירת חיי הכלים הוא פשוט אדיר

במכנו-דין, כמו במרבית המפעלים בישראל ובעולם שעובדים ב-SolidCAM הפכה טכנולוגיית iMachining לכלי עבודה יומיומי המקל מאוד על עבודת התכנתים שמקבלים תהליך תכנות כמעט אוטומטי הכולל את תנאי השיבוב באופן מדעי. 

במהלך הביקור, שוחחנו עם ישראל צירלין, תכנת במכנו-דין שעובד עם תוכנת SolidCAM מאז 2007 ומשתמש בכלל המודולות של SolidCAM. במהלך השיחה, שיתף אותנו ישראל בשביעות הרצון שלו מהתוכנה לאורך השנים. הוא ציין את ממשק המשתמש המעולה ואת האופציות הנוחות לשימוש. שאלנו אותו גם לגבי גרסת התוכנה האחרונה SolidCAM 2016:  

"אנחנו משתמשים בגרסת התוכנה SolidCAM 2016 ואני חייב לציין שהיא פשוט נהדרת! תיקנתם את כל הבעיות שהיו והעדכונים שנדרשו ואף הרבה יותר. התוצאה בגרסה החדשה עלתה על כל הציפיות שהיו לי. ממשק המשתמש נוח מאי פעם והכול מאורגן היטב. יש תוספות רבות שהופכות את עבודת התכנת לקלה יותר וכך אני יכול לשלוט בדברים רבים ב-Settings שקודם לא התאפשרו."

 בהמשך שאלנו אותו גם על iMachining 3D ואיך הטכנולוגיה המהפכנית השפיעה על עבודתו כתכנת: 


"iMachining 3D היא טכנולוגיה מדהימה. נמצאת בכמה רמות מעל כל מה שראיתי אי פעם. אני חושב שאין תוכנית שלא יישמתי בה את הטכנולוגייה הייחודית של iMachining 3D."

"יש לנו במפעל מכונות של 3 צירים, 4 צירים, 5 צירים. יש לנו מכונות הוריזנטליות עם שני פלטים, מכונות הוריזנטליות עם שמונה פלטים, ומכונת מאזאק אינטגרקס עם כרסום-חריטה. אנחנו משתמשים בתוכנת SolidCAM עבור כל המכונות האלו. 

בזכות תוכנת SolidCAM ובמיוחד בזכות iMachining 3D חסכנו בצורה שלא תיאמן גם בזמן הכרסום וגם בחיי הכלים."     

"כמו שאני רואה את זה, התוכנה שלכם שינתה את תעשיית העיבוד השבבי ואני בטוח שתמשיכו לפרוץ את הגבולות בתעשייה גם בעתיד."   


לכתבה במגזין מכונות וכלים - גליון אוגוסט-ספטמבר 2017 | לכתבה בזרקור מקומי בפורטל המתכת

© 2024  SolidCAM Ltd.